Novinky

Burza knih (listopad 2009)

V místních novinách byla otištěna informace o tom, že jako každý rok pořádá i letos místní knihovna velkou burzu knih. Jedná se o knihy starší, o které není takový zájem. Proto byly tyto knihy nabídnuty za symbolickou cenu 10,- Kč/ 1 kus. K  velkému překvapení všech se našlo mnoho čtenářů, a to nejen těch registrovaných v naší knihovně, kteří zavítali na obecní úřad a v nabídce knih si vybrali. Tímto způsobem se prodalo téměř 40 knih, což je oproti loňským burzám neskutečný nárůst.

Obnova počítačového koutku (červenec 2009)

Během školních prázdnin došlo k dalšímu kroku v obnově naší  knihovny. Tentokrát jsme se zaměřili na zdokonalení našeho internetového koutku. Do knihovny přibyl nový počítač s tiskárnou a aké dva počítačové stolky s novými židlemi.
Dále byla provedena kompletní revize knihovního fondu, vyřazeno přes dvě stě starých, poničených nebo nepůjčovaných knih, které byly nabídnuty v knižní burze.

Noc s Andersenem  (duben 2009)

Milí nocležníci, jelikož  nám do knihovny došla včas pouze jediná přihláška, letošní Noc s Andersenem se ruší. Ale nezoufejte. Zkusíme to jinak, a sice přes odpoledne. Počínaje letošním rokem zavádíme "Odpoledne s Andersenem", na které může přijít kdokoli, kdykoli a pobýt, jak dlouho bude chtít. Bližší informace se dozvíte v knihovně. Přesné datum bude samozřejmě vyvěšeno i na těchto stránkách.

 

Výtvarná soutěž pro žáky MŠ a ZŠ  (duben + květen 2009)

Jedna soutěž nám končila, ale my se už po hlavě vrháme do druhé, která bude tentokrát určena všem, kteří radši příběhy z knížek poslouchají než sami čtou a nebo si jen prohlížejí obrázky.

Jak jsme trochu napověděli, jedná se o soutěž výtvarnou, která bude určena i těm nejmladším, kterým zatím čtou rodiče, sourozenci či dědečkové a babičky.

Tématem soutěže bude "Obrázek v knize". Každý se určitě na obrázky v knížkách moc těší. Někdy je ale zklamaný, když zjistí, že on sám by si pohádkouvou vílu u studánky představil úplně jinak. Proto dáváme šanci všem mladým nadaným ilustrátorům, jejichž úkolem bude tentokrát zkusit nakreslit obrázek, který by se hodil do jejich oblíbené knížky. Jestli to bude hlavní postava, kouzelný předmět nebo jen krajina, necháme na výtvarnících.

Bližší informace přineseme během začátku února.

 

 

Knihovna uzavřena během letních prázdnin z důvodu rekonstrukce!

Noc s Andersenem ( 13. duben 2008)           

     I letošní Noc s Andersenem ( tentokrát tak trochu ve foglarovském duchu) s úspěchem skončila, vše je už uklizeno a uvedeno do původního stavu a v hlavách se opět začíná pomalu ale jistě rodit plán na noc příští.

     Tentokrát nocovalo v knihovně celkem 8 dětí z prvního i druhého stupně základní školy. Celý večer a noc jsme se úspěšně snažili splnit co nejvíce knihovníčků, ale ani zdaleka jsme je bohužel nezvládli všechny. Měli jsme totiž opravdu moc práce. Na noc byly opět přichystané vědomostní kvízy od nakladatelství Fragment a Albatros a navíc i celonoční počítačovoý chat pro děti, do něhož se zapojilo mnoho knihoven  z Česka  i  Slovenské republiky. My jsme  měli sice s chatem tento rok premiéru, ale zvládli jsme ji na jedničku. Doslova na poslední chvíli se nám také podařilo zajistit si knihy Radovanovy radovánky, jež byly naplánovány jako společná četba pro mladší děti před usnutím.

     Ráno jsme vstávali poměrně brzy, už okolo půl sedmé, abychom stihli nejen snídani, ale především soutěž pro děti, díky níž mohly vyhrát polštářky na spaní. Všem dětem držíme palce, protože obrázky, které kreslily, se jim  moc povedly. V osm hodin se děti začaly rozcházet domů, ale ještě předtím jsme odměnili diplomem maminky, které nám poslaly nějaké ty dobroty na zub. Tímto jim ještě jednou moc děkujeme. 

    A co dodat? Určitě jen to, že se všichni těšíme na příští rok, který bude tentokrát o .... Ale víte co? Pěkně si počkejte, nebudeme prozrazovat tak dopředu.

Program Noci s Andersenem   ( 22. března 2008)

         V našem letošním 2. ročníku Noci s Andersenem se vydáme po stopách Jaroslava Foglara a jeho lovu bobříků. Protože se ale nacházíme v knihovně plné krásných knížek, nebudeme s nocležníky lovit bobříky, ale knihovníčky. Těch nás čeká během noci celkem deset:

                1/ knihovníček odvahy ( Cesta nočním parkem)

                2/ knihovníček zručnosti (Výroba usměvavých andělíčků)

                3/ knihovníček hmatu ( Poznáme předmět se zavázanýma očima?)

                4/ knihovníček hlavolamu ( Rozluštíme tajemství či hlavolam?)

                5/ knihovníček znalosti ( Zábavný kvíz nejen o knihovně)

                6/ knihovníček pohádek ( Známe pohádky a pohádkové postavy?)

                7/ knihovníček mlčení ( Vydržíme 5 minut bez mluvení?)

                8/ knihovníček míření ( Trefit se na určené místo je přece lehké!?)

                9/ knihovníček zpěvu (Známe velké množství písniček.)

                10/ knihovníček básníka ( Básničku zarecitujeme, ale dokážeme ji i

                                                           vymyslet?)

     I letos se zúčastníme mnoha soutěží a budeme doufat, že budeme třeba tak úspěšní jako minulý rok, kdy jsme vyhráli dvě bedny knih. Už nyní víme o soutěži s knížkou Radovanovy radovánky, výtvarné „polštářkové“ soutěži  a fotografické soutěži s názvem „O nejlepší vrabčí hnízdo“, se kterou celé naše nocování zakončíme.  Děti si navíc odnesou dárky od různých českých nakladatelství.

     Maminky našich nocležníků přislíbily různé dobrůtky, takže se zdá, že hladem určitě nezemřeme. A co víc! Maminky odměníme a zvolíme z nich tu nejlepší kuchařku.

     Snad se nám celá noc zadaří jako minulý rok. Přípravy už vrcholí. Není divu. Začínáme v pátek 28. března v šest hodin večer.


 

Druhý ročník Noci s Andersenem  -  (březen 2008)

Také na druhou polovinu letošního března připadá Noc s Andersenem. Naše knihovna vstoupila minulý rok do této tradiční knihovní akce s velkým úspěchem. Ihned vyhrála jednu z hlavních cen v meziknihovní soutěži.

V letošním roce vypukne pro nás druhý ročník vtelenské Noci s Andersenem, do kterého jsme se již zaregistrovali. Tentokrát se naše knihovna vydá po stopách Jaroslava Foglara a s malými čtenáři se pokusí přes večer a noc ulovit co nejvíce "knihovních bobříků", rozluštit mnoho hlavolamů a zahrát si velké množství nových her.

Také v letošním roce bude noc v knihovně určena především žákům 1. stupně základní školy, kteří si budou chtít vyzkoušet noc mezi knihovními skřítky.

 Kompletní rekonstrukce knihovny   -  (červenec - srpen 2007) 

     Díky získané dotaci ze Středočeského kraje se mohla knihovna převléknout během letních měsíců kompletně do nového kabátu. Vzhledem k tomu, že  peněz z dotace přišlo méně, než bylo očekávano, dojde i o následujících letních prázdninách k dalšímu dovybavení knihovny novými regály, stoly či poličkami. Fotografie nově rekonstruované knihovny budou k nahlédnutí v sekci fotogalerie.

 

 

  

 

 

Česky English

Vyhledat v textu

22. 4. Evženie

Zítra: Vojtěch

 


horin_mapkacr.gif

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Návštěvnost stránek

275769