Vyhledat v textu

Česky English
Drobečková navigace

Úvod > O obci > Aktuality > Potvrzení žádosti o ošetřovné ze strany ZŠ Mělnické Vtelno

Potvrzení žádosti o ošetřovné ze strany ZŠ Mělnické VtelnoDatum konání:
11.3.2020
Datum ukončení:
12.3.2020

Rodičům dětí, které v důsledku mimořádného rozhodnutí o uzavření základních, středních i vysokých škol zůstanou doma s dítětem mladším 10 let, vzniká nárok na ošetřovné. Formulář žádosti o dávku ošetřovného lze získat:

  • on-line: Varianta A; Varianta B
  • vytištěný formulář: v MŠ Mělnické Vtelno (je k i dispozici vzor pro vyplnění)

10. 3. 2020 bylo rozhodnuto o dočasném zákazu výuky na základních, středních, vysokých i vyšších odborných školách. Při péči o dítě do 10 let věku, které nemůže být z důvodu nařízené karantény v péči školského zařízení (příp. obdobného zařízení pro děti) nebo docházet do školy, náleží zaměstnanci ošetřovné.

Nárok na ošetřovné se v tomto případě uplatňuje na tiskopise Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření výchovného zařízení (školy), který zaměstnanci vydá zařízení (ZŠ Mělnické Vtelno), které dítě navštěvuje (škola).

Termín vydávání potvrzení pro zaměstnavatele proběhne od 11. 3. do 13. 3. 2020 v čase od 10 hod do 12 hod v ředitelně ZŠ Mělnické Vtelno.

Vyplněný tiskopis zaměstnanec předá svému zaměstnavateli, který ho spolu s podklady pro výplatu ošetřovného předá příslušné okresní správě sociálního zabezpečení, která dávku vyplácí.

 

Informační leták MŠMT